background
ЗАПЧАСТИНИ
Час роботи СТО

Пн-Пт 9:00 - 19:00

Сб 9:00 - 18:00

Вибір мови
10 Сер 2019 Carbon sees329
Статьи (3)

Как правильно объезжать ямы на дорогах

blog yamaglavnaya min.jpg

Нерівностями, вибоїнами на дорогах наших водіїв не здивуєш. Після зими недоліки покриття ще більш помітні. Ми розповімо про те, як мінімізувати збитки, яких може бути завдано транспортному засобу при наїзді на ями.

blog yama1 minНайпростіший спосіб боротьби з вибоїнами очевидний: об’їжджати їх. Однак, вночі або при русі у щільному потоці інших машин зробити це вкрай складно. Якщо наїзд неминучий, необхідно мінімізувати згубний вплив на елементи авто.

  • Не доїжджаючи до краю ями два-три метри, тисніть на гальмо, розвантажуючи передню підвіску. Як можна ближче до вибоїни відпустіть педаль. Так знижується навантаження на машину, в тому числі на підвіску.

  • При швидкій їзді (вище 100 км / год) зростає ймовірність «проскочити» вибоїну, так як стримуване амортизатором і стабілізатором колесо може просто не встигнути провалитися. Амортизатор набагато м’якше на стиск, ніж на розтяг, а тому прийом з швидкою їздою працює. Це, безумовно, не означає, що потрібно нехтувати вимогами по обмеження швидкості.

  • Переміщаючись на невеликій швидкості, додайте газ перед перешкодою, так підніметься ніс автомобіля, отже, його передня частина зможе проїхати з мінімальним навантаженням передньої осі. Перебуваючи в польоті над ямою, тиск припадає на передні амортизатори, що розвантажує задні.

  • blog yma4 minЯкщо хоча б одне колесо можна вберегти від попадання в яму, то постарайтеся перенести вагу автомобіля на нього, щоб розвантажити ті, якими не зможуть об’їхати перешкоду. Наприклад, автомобіль лівим колесом загрожує потрапити у яму. Виверніть кермо вправо, потім направте ліве колесо в сторону виїмки на дорозі.

  • Контролюйте тиск шин. Якщо він недостатній, диск може погнутися; в іншому випадку – автомобіль буде занадто чутливий навіть до незначних ударів.

  • Ще однією турботою водія є колєйка – слід від коліс проїжджаючих раніше вантажівок. При їзді по таким відрізкам дороги, виникають удари колеса об нерівності, змінюється траєкторія руху авто. Це може призвести до втрати управління. Долати такі ділянки шляху варто на низькій швидкості, відмовившись від обгонів. Якщо виключити можливість не можна, то варто бути максимально концентрованим: тримати кермо обома руками, при занесенні починати обертати кермо в протилежну сторону до вирівнювання траєкторії, а потім додати газу.

blog yama3 minЧого не можна робити

  • Об’їжджати вибоїни по зустрічній смузі.

  • Здійснювати маневри, здатні загрожувати безпеці інших учасників руху.

  • При наїзді на нерівності не гальмуйте, щоб не посилювати навантаження на передню підвіску.

  • Не заїжджайте в калюжі і на каналізаційні люки. Особливо актуально це попередження навесні, після танення снігів. Перші – можуть танути глибокі ями, адже вода накопичується в нерівностях. Другі – можуть цілком прогнити за зиму, а тому при наїзді мають шанс просто перевернутися.

Щоб захистити свій автомобіль від усіх небезпек нерівних дорожніх покриттів, потрібно не так вже й багато: зберігати концентрацію і спокій, уникати необґрунтованих маневрів. Якщо акуратно подолати перешкоду не вдалося, варто відразу провести огляд машини, в разі необхідності звернутися на СТО для консультації експертів.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *